Najdete nás na Facebooku
 
 

NEWSLETTER

Chcete zasílat newsletter FITSPORTIRCLUB na Váš e-mail?

Zadejte jej, prosím, do kolonky níže.

 
 
 

...Upozornění

Nevíte jaký vánoční dárek pro své blízké?

Věnjte jim náš Dárkový poukaz v hodnotě, ve které

si vyberete. Bližši informace u obsluhy obou center!

NOVÝ BĚHACÍ PÁS

Vyměnili jsme běhací pásy a osadili další nejlepší světové značky firmy PRECOR.

Hledáme uklizečku

Pokud by měl někdo zájem o práci v našem centru, zavolejte na tel.číslo 777831638. Klouzavé podmínky.

Informace pro vás

Fitcentrum IR Club se stalo klimatizovaným střediskem, když do centra byly osazeny dvě klimatizační jednotky, které nejen chladí,

ale i topí. Věříme, že tím zlepšíme prostředí pro cvičení všem našim zákazníkům.

PROVOZ O PRÁZDNINÁCH

FITCENTRUM IR Club

Pondělí-Pátek        7.30 - 12.00   14.00 - 21.00

Sobota                  8.00 - 12.00   14.00 - 20.00

Neděle                    9.00 - 12.00   14.00 - 20.00

SPORTCENTRUM IR CLUB

Pondělí - Pátek       7.30 - 12.00    14.00 - 21.00

Sobota                       8.00 - 12.00    14.00 - 20.00

Neděle                                                    14.00 - 20.00

PROVOZNÍ DOBA 8.5. (úterý)

zůstává nezměněná v obou centrech

tj.:  7.30 - 21.00

VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ

ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY OBOU CENTER!!! 

V pondělí 2.4.2018 bude provozní doba:


 14.00 - 20.00

WIFI V OBOU CENTRECH!

Pro ty, kteří ještě nezjistili, že v obou centrech se můžete připojit na bezpaltné wifi sdělujeme,

že bližší informace o připojení se dozvíte u obsluhy obou center!!!!!

POZOR!! VELKÉ SLEVY SPORTOVNÍ VÝŽIVY Z INTERNETOVÝCH

CEN! NEVÁHEJTE!! MOŽNO

ZAKOUPIT V OBOU CENTRECH!! 

 

 

NOVÉ POHYBOVÉ AKTIVITY

Ve SPORTCENTRU IR CLUB, K Vinici 1256,  jsme zahájili pod odborným vedením certifikované instruktorky lekce: Zdravé a pevné tělo, Posilujeme a spalujeme - lekce vedené formou kruhového, intervalového, HIIT a Tabata tréninku. Dále zahajujeme cvičení s vahou vlastního těla s využitím fitness pomůcek, hlavně balančních. Chybět nebude ani cvičeni TRX. Vhodné pro každého. Zároveň otevřeme lekce pro začátečníky, pro lidi, kteří nikdy necvičili a chtěli by, ale z nějakého důvodu se bojí začít. KONTAKT PRO NAHLÁŠENÍ a OBJEDNÁNÍ TERMÍNU CVIČENÍ: facebook (Martina Be Fit), mail: martina.be.fit@seznam.cz. Těšíme se na Vás!!


 

 

Hledáme cvičitele a cvičitelky všech pohybových aktivit!!

Stále rozšiřujeme své řady o nadšence , kteří umí a chtějí se realizovat. Volejte na tel.č. 777 831 638


 

 

CROSSOVÁ KLEC

Ve Fitcenteru IR Club jsme uvedli  do provozu nové, rozšířené prostory, ve kterých je umístěna nová crossová klec s bohatým využitím včetně umístění boxovacího pytle. Crossová klec umožňuje rozšířené cvičení tlakových cviků, jakými jsou těžké dřepy, tlaky za i před hlavou, cvičení na TRX, ručkování, cvičení na hrazdách, cvičení na bradýlkách, cvičení na kruzích a mnoho dalších cviků. Ze sborníku cviků v crossové místnosti jsme zatím museli vyloučit cvičení mrtvých tahů a odhazování kotoučů. 


BOXOVACÍ PYTLE 

Ve Sportcentru I-R CLUB byly osazeny v aerobním sále boxovací pytle, které mohou využít všichni návštěvníci Sportcentra. Vstup je možný v době, kdy v aerobním sále nejsou provozovány pohybové aktivity dle rozpisu hodin. Bližší informace u obsluhy centra.

 

POPIS POHYBOVÝCH AKTIVIT

Bosu

S BOSU Balance Trainer vám nezůstane na těle ani sval, který byste neprocvičili. cvičení na BOSU je moderní styl tréninku, který oslovuje všechny věkové skupiny, ženy i muže.

Kde se vzal půlbalon ???

Za krajinu původu se považují USA. Bosu je cvičební pomůcka, nabízející širokou škálu cviků a možnosti jejich provedení. Pokud nevíte jak vypadá, představte si rozpůlený balón, přičemž jeho plochá strana je položena na podlaze. Při lekci se vystupuje a sestupuje na jeho oblou část. Pevná plocha měří v průměru 63,5cm a kopule by měla být nafouklá do výšky zhruba 22cm. Pro cvičení se používá jak oblá, tak i plochá část.

Proč si vybrat cvičení BOSU

Lekce BOSU učí lépe vnímat vlastní tělo, koordinovat pohyb, posílit pohybový aparát a hlavně ty svalové skupiny, na které se často zapomíná. Odměnou za pravidelné a správné provedení cvičení bude zmírnění nebo odstranění bolesti zad a šíjových svalů, pevnější tělo a štíhlejší postava. Trénink BOSU působí kromě jiného i na hluboké svaly, které se běžně nepoužívají.

Pravidelné cvičení má několik výhod:

  • Lepší fyziologickou rovnováhu a symetrii pohybu.

  • Posílení všech svalových skupin, hlavně nohou, břicha a zádových svalů. to vede k lepšímu držení těla při chůzi, ale i v sedu.

  • Zpevnění šlach a vaziva kolenních a hlezenních kloubů.

  • Z estetického hlediska i zeštíhlení problematických partií.

 

Capoeira

Umění zvané capoeira vzniklo zásluhou afrických otroků přivezených v době kolonialismu do Brazílie. Capoeira se zrodila jako forma neozbrojeného zápasu z konfliktu mezi pánem a otrokem. Okolo roku 1930 založil Mestre Bimba (styl Capoeira Regional) první oficiální školu capoeiry a udělal tak první krok k všeobecnému zpopularizování tohoto bojového umění.  Přes pohnutou historii Brazílie konečně v roce 1972 povýšila capoeiru na národní bojové umění. Po mnoha desetiletích se v Brazílii tak capoeira opět těší mimořádné popularitě, přičemž je druhým nejoblíbenějším sportem hned za neodmyslitelným fotbalem.

V současnosti doznala capoeira řadu změn oproti původnímu stylu a pohybům. Začala využívat zkušenosti a prvky i z jiných bojových umění, což zní vytvořilo unikátní a i pro přihlížející zajímavý způsob boje.

Capoeira jako taková představuje v sobě kombinaci tance, akrobacie a hudby v netradičním pojetí boje s osobitým kouzlem a sobě vlastní filozofií. Jedná se o naprosto ojedinělý způsob cvičení, který chytí každého, kdo se chce věnovat nejrůznějším prvkům v jedné cvičební lekci.

 

CHi - Toning

Chi-toning v překladu znamená chi = energie a toning = zpevnění. Jedná se o dynamické cvičení, ale i program rehabilitačního charakteru, který využívá prvky jógy, pilates, 5 Tibeťanů, strečinku včetně dechové gymnastiky řazených do různých kombinacích s plynulými přechody. Všechny, které patříte mezi vyznavačky pilates a power jógy si určitě oblíbíte i tento nový druh cvičení.

Cvičením Chi-toningu získáte:

  • zvýšení tělesné vytrvalosti, ohebnosti, síly, pohyblivosti a koncentrace

  • zlepšení držení těla a zefektivnění dýchání

  • získáte větší vitalitu a dosáhnete lepší psychické a fyzické rovnováhy

Hodina má několik bloků.

Nejdříve je zařazeno zklidnění po pracovním, popř. před pracovním dnem, na práci sami se sebou.

Pak následuje temperamentnější část, kde si zatančíte, zaposilujete (aniž byste poznaly, že posilujete), zároveň se protáhnete a hlavně zapracujete na své kondičce.

Třetí část je věnovaná celkovému zklidnění, protažení, relaxaci.

Hlavními body chi-toningu jsou na jedné straně relaxační prvky - protažení svalů, uvolnění páteře a kloubů, odbourávání stresu, na druhé straně potom intenzivní posilovací cvičení pro svaly středu těla. Cvičení působí velmi pozitivně na mysl i tělo. Hodina probíhá na hezkou a příjemnou hudbu, pomalejšího nebo rychlejšího rázu.

Chi-toning je úžasný v tom, že má blahodárné účinky na naší psychiku.

A co si sebou vzít na cvičení? Důležité je pohodlné oblečení, ve kterém se můžete bez potíží hýbat. Dále si nezapomeňte s sebou vzít ručník a na doplnění tekutin vodu nebo iontový nápoj (vše si můžete zakoupit u našeho baru). Cvičí se naboso nebo v ponožkách.

 

Cvičení pro rodiče s dětmi  od 1 - 3 let (Sluníčko)

Význam pohybových aktivit u dětí - pohybová činnost dětí předškolního věku by měla být v první řadě spontánní. Spontánní pohybová aktivita vychází z potřeb samotného dítěte, je reflexně řízena, a proto nemůže mít negativní dopad na vyvíjející se dětský organismus. Tento pohyb pozitivně formuje osobnost dítěte nejen po stránce motorické, ale i biologické, psychické a sociální. Neméně důležitá je řízená pohybová aktivita, zaměřená na cvičení základní motoriky, která zahrnuje rozvoj základních dovedností lokomočních, nelokomočních a manipulačních, dále uvědomění si těla, prostoru, kvality a vztahů pohybu, což je základem pro rozvoj tělesné zdatnosti.

A co vás čeká na našich hodinách?

Jednoduché, veselé a hravé cvičení s množstvím různých pomůcek plné básníček, říkadel, cviků na špatné držení těla. Děti se protáhnou, vyzkouší si svoji zručnost, naučí se vnímat rytmus, poslouchat a reagovat na hudbu, vše ve společnosti ostatních dětí. Rodiče se mohou na hodinách inspirovat, jak podporovat pohybové dovednosti svého dítěte a zároveň se naučí aby příliš nespěchali a nenutili dítě, které  ještě není zralé.

Cvičební hodina trvá 50 minut, doporučujeme pohodlný sportovní oděv pro rodiče i děti. Tak neváhejte a přijďte si s námi zacvičit, zazpívat a zatancovat.

 

Fit ball - aerobik na velkých míčích

Skvělý prostředek pro relaxaci a zároveň báječný nástroj pro účinné posilování. Při cvičení využíváme skvělých možností velkého nafukovacího míče (fit ball), díky tomu získáváme rozšíření dostupných prvků cvičení o novou dimenzi.

Cvičení rozvíjí vnímání rovnováhy, zlepšuje stabilitu a správné držení těla. Už samotný kontakt s míčem nás nutí k tomu, abychom správně používaly svaly podél páteře. Tím máme navíc další mechanismus, který intenzivně posiluje hluboké svaly. Záda procvičuje dokonce už pouhé sezení na míči. V kombinaci s dalšími tradičními (aerobik, p - class) i netradičními formami kondičního cvičení a posilování (overbally, expandery, flexibary) výrazně zlepšuje kondiční schopnosti, posiluje problematické partie a napomáhá předcházet příznakům celulitidy a formuje tělo.

Cvičení na velkých míčích přispívá:

ke zlepšování psychofyzické kondice
k získávání nových dovedností
k optimálnímu rozvoji pohybových schopností
ke kompenzaci jednostranné zátěže a nesprávných pohybových návyků
k osvěžění, relaxaci i pobavení

Struktura hodiny:

15 - 20 min. aerobní zahřátí
30 - 35 min. posilování s využitím velkého míče
10 min. strečink a závěrečná relaxace

PŘIJĎTE SI I VY ZLEPŠIT NÁLADU A ZKROTIT SI SVŮJ KULATÝ MÍČ.

S sebou: Chuť do cvičení, pohodlné oblečení, pevnou obuv.

 

Gyro metoda

Gyro - kruh, Kinesis - nauka o pohybovém aparátu těla, Tonic - posilujicí, svalový

Co je to?

Pro mnoho obdivovatelů Pilatesovy metody je gyro metoda dalším krokem pohybového vývoje. Obě metody jsou založeny na posílení středu těla. Pilates se nazývá "powerhouse" nebo "core", v gyro cvičení je to ,,seed center´´. Většina Pilatesových pohybů je přímočarých a prováděných v jedné rovině, gyro přidává spirálovité a rotační pohyby a jde rovněž o hlubší využití dýchání, kde se dýchání vyvíjí v nástroj, který má v úmyslu uvolnit blokády v těle, stimulovat nervový systém a zvětšit obecnou vitalitu.

Gyro metoda tvoří širokou paletu krouživých pohybů s důrazem na mobilizaci kloubů spolu s posílením svalů střední části těla. Zvláštní pozornost je věnována zvětšování flexibility páteře, uvolnění napětí horní části těla a zlepšení koordinace pohybů.

Cvičení je kombinované se synchronizací dýchacích návyků se zvětšením aerobní a kardiovaskulární stimulace a zlepšení nervosvalového omlazení. Vytvořením lepších dýchacích návyků odstraní toxické látky a posílí všechny velké tělesné systémy.

Gyro cvičení zlepšuje strukturu kostí, podporuje plynulost pohybů a tím umožňuje svalům jejich prodloužení místo pohybů, který jim přinášejí zkrácení a napětí.

 

10 účinků gyro cvičení:

  1. Mobilizuje páteř a uvolňuje klouby.

  2. Vytváří silný střed těla.

  3. Uvolňuje napětí v těle.

  4. Zvyšuje nervosvalovou stimulaci.

  5. Detoxikuje tělo podle specifického způsobu dýchání.

  6. Snižuje hmotnost.

  7. Rozvíjí návyky správného držení těla.

  8. Zlepšuje sílu a hustotu kostí

  9. Prodlužuje svaly

10. Obnovuje přirozenou energii

 

Kangoo robic

Kangoorobic je aerobní forma cvičení na speciální odpružené obuvi -Kangoo Jumps.

Kangoorobik se cvičí třemi způsoby:

Kangoo TTR

Je bezpečný aerobní program pro skupinové cvičení. Cvičení nemá složitou choreografii, což znamená, že jí zvládne doopravdy každý. Boty Kangoo Jumps chrání kolena, páteř, klouby a tlumí otřesy o 80% více než běžná sportovní obuv. Pomůže vám spálit tuky výrazně rychleji než jiné druhy aerobiku. 20 minut cvičení s Kangoo Jumps vydá za 60 minut aerobiku.

Při pouhém stání na Kangoo jumps vám pracuje břišní svalstvo, svaly pánevního dna a zádové svalstvo, čehož můžete docílit celým spektrem cvičebních prvků začleněných do cvičebního programu.

Kangoo Power

Je explozivní, velmi motivující program, speciálně navržený pro cvičení celého těla, posílení svalů a vytrvalosti. Každý prvek je navržen tak, aby byl zaměřen na udržení stability, zajistil vyvážené cvičení a vyzval i ty nejzdatnější.

Tento program je také skvělý pro atlety, kteří díky použití plyometrických technik s Kangoo Jumps maximalizují své úsilí, zatím co chrání své klouby poškozujícími nárazy. Tento program patří mezi nejúspěšnější programy a je oblíbený v mnoha státech evropy a také zámoří.

Kangoo Kick

Je ve stylu válečnického umění, které využívá bloky, kopy, údery z různých cvičebních forem, včetně kickboxu a karate. Účast na tomto druhu cvičení je skvělý způsob, jak obrátit stres v pozitivní energii. Sportovci mohou využít tohoto programu k překonání svých hranic a ke zkoušce své vlastní vytrvalosti a zručnosti.

Doporučení: Na hodiny kangoo robicu noste vyšší ponožky s 80% bavlny. Zabrání  odření nohou a lépe sají pot.

 

Kruhový trénink

Kruhový trénink je vytrvalostní forma cvičení. Klíčovým slovem je ,,celkové´´, neboť narozdíl od obvyklého posilovacího tréninku s cílem nárůstu síly působí kruhový trénink na celé tělo, zaměřuje se tedy na obecný efekt, a proto nezaznamenáte maximální rozvoj jen jedné části těla. Zpevníte tělo, ale nenarostou vám objemné svaly. Tepová frekvence se udržuje stále na zhruba stejné hodnotě.

Kruhový trénink má určená stanoviště, kde procvičujete odlišné svalové skupiny, přičemž během procvičování jedné partie se ta předchozí zotavuje. cvik se provádí vždy 45 vteřin až minutu. Je daný počet opakování nebo stanovený časový úsek, během něhož se zde provádí určené cviky. U kruhového tréninku platí, že pauza může být pouze u přechodu mezi stanovišti, není to tedy přestávka jajo u klasického posilování, ale jen 10 - 15 vteřin. Po ukončení prvního okruhu následuje krátký odpočinek a začnete další okruh. důležité je stále dodržovat rytmus.       

Kruhový trénink naplňuje tři cíle:

Síla - používají se lehce těžší váhy pro méně opakování s delšími pauzami mezi stanovišti.

Svalová vytrvalost - používají se lehčí váhy s vyšším počtem opakování a kratšími přestávkami.

Aerobní fitness - používají se lehké váhy s vyšším počtem opakování a aerobním cvičením.

Kruhový trénink by vám měl po všech stránkách vyhovovat. Pokud jste unaveni a znuděni svým klidem. pak je tento typ . tréninku pro vás velká šance. budete velmi překvapeni, jak dovede být kruhový trénink zábavný

 

P - class

P -class se řadí mezi druhy aerobiku. Jeho součástí však není žádná složitá choreografie ani poskoky jako v high aerobiku. Jedná se o vytrvalostně silové aerobní cvičení zaměřené na formování svalstva celého těla, hlavně problémových partii (hýždě, břicho, boky a stehna). Vhodné především pro ženy.

P - class cvičí převážně ženy. Je vhodný pro ženy každého věku a kondice. Lidem s velkou nadváhou se doporučuje spíše kalanetika nebo aquaaerobik. Některé cviky P - class mohou být obtížné. Není vhodný pro ty, kteří mají problémy s klouby nebo trpí nějakým onemocněním srdce. Posiluje však také svalstvo horních končetin, zad a svaly pánevního dna. Zbavíte se bolesti zad a problémů se samovolným unikem moči.

Posilování tělem i náčiním.

K tvarování postavy dochází buď vahou vlastního těla anebo pomocí náčiní (činky, tyče, gumičky, fitbally, overbally, apod.). Není vhodným sportem pro získání kondice. Vede ke zvýšení síly, svalové vytrvalosti, k vyrýsování svalstva a redukci podkožního tuku. Budete se lépe cítit a zvýší se vám sebevědomí.

Volte cvičení s instruktorem !

Proto se nedoporučuje začínat s P - class doma. Instruktor by vám měl vše vysvětlit a na chyby upozornit. Před každým cvikem je nutné zaujmout výchozí pozici, která je nutná pro správné provedení cviku - rovná záda, stažená ramena, zatažené břicho a podsazená pánev.

Nezapomínejte správně dýchat !

Důležité je pravidelné dýchání. Každý cvik by měl být prováděn tahem. Nejprve se posilují velké svalové skupiny, potom se přechází na skupiny malé. Lekce končí strečinkem, protože namáhané svalstvo je třeba protáhnout, aby nebolelo a nezkracovalo se.

Pro dosažení požadovaného výsledku je nutné cvičit alespoň třikrát týdně po hodině. Je dobré     P - class kombinovat s jinou aerobní aktivitou, aby nedocházelo k přetěžování stejných svalových skupin. Po měsíci se objeví první výsledky. Po třech pozná změnu každý. Nesmíte však zapomenout na správnou životosprávu.

 

Pilates

Základem Pilatesovy metody je soustředěné provádění cviků za současného uvědomění si, jak daný cvik vlastně působí. Každý sval je zapojen za pomoci dechové kontroly. Všechny pohyby  v Pilates vycházejí ze svalů centra - jádra těla tzv. power house. Tím jsou myšleny svaly břicha, beder a hýždí. Pilatova metoda nepoužívá opakování až do únavy svalů, ale snaží se pozvolna dosahovat rovnováhu všech svalových skupin. Základem Pilates je cvičení na podložce, využívají se však i pomůcky a nejrůznější přístroje.

Metoda Pilates je vhodná pro každý věk, od dětí až po seniory, pro lidi v kondici dobré i horší. Cvičí se proto v několika stupních obtížnosti.

V Pilates se sloučily prvky klasického rehabilitačního cvičení a východních cvičebních systémů. Pilates sice nepřináší výrazně nové prvky, ale pozitivem této metody je zejména zpřístupnění cvičení lidem, které systémy znichž čerpá, samy osobě nezaujaly. Pilatesova metoda se orientuje na západního člověka, ale uznává i soulad těla a mysli, současnou medicínou stále téměř ignorovaný. Cvičení Pilates tak může být přijatelné i pro ty, jimž východní disciplýny nevyhovují, třeba proto, že jim stačí myšlenka harmonie jeko taková a necítí potřebu pronikat do její hloubky systematicky. Je ostatně na každém z nás, jakým způsobem chceme rozvíjet jednotlivé složky naši osobnosti.

Cíle cvičební techniky Pilates:

Pilates zpevňuje svalstvo zádové, břišní a hýžďové, rozvíjí sílu ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání. Zlepšuje celkové držení těla a pohybové stereotypy. cvičení obnovuje celkovou vitalitu, člověk se má cítit osvěžený, tělo se stává silné a ohebné. Vede člověka k jednotě těla a mysli.

 

PORT DE BRAS

je specifické propojení strečinku a tance - klasického baletu, tanečně kondičního tréninku a posturálních posilovacích technik.
Plynulé sekvence pohybu
- protahují zkrácené svaly
- uvolňují a mobilizují páteř a kloubní spojení
- zlepšují kondici
- zdokonalují pohybové stereotypy
- posilují a zpevňují celé tělo
- působí na estetiklu a ladnost pohybů celého těla
Port De Bras je cvičení z řady Body and Mind, které vede k uvolnění mysli i těla. Cvičební hodina se obvykle skládá z aktivní části - cvičení s prvky tance, klasického posilování a nakonec následuje relaxační část.

VZNIK POR DE BRAS
Port De Bras vytvořili v Rusku v roce 2006 ruský choreograf Vladimir Snezhnik a španělský fitness trenér Julio Dieguez Papi. Oba patří ve svých oborech ke špičce a tak na sebe úspěch Port de Bras nenechal dlouho čekat. Lekce v posledních letech dorazily i do české republiky a pomalu se dostávají mezi nabídky většiny sportcenter. Port De Bras mohou učit jen lektoři, kteří absolvovali ofociápní seminář.

CVIČENÍ VHODNÉ NA ZÁDA
Port De Bras je vhodné pro všechny, kdo chtějí procvičit správné držení těla a posílit záda. Správný postoj je základem všech cviků Port De Bras. Při posilování se klade důraz zejména na břicho, což je pro správné držení těla ideální.

PŘÍJEMNÁ HUDBA
Při cvičení je důležitá také relaxace a navození příjemné atmosféry. Tomu pomáhá výběr hudby, která je pro Port De Bras velice důležitá. Není pouhou kulisou, ale kelikož se jedná o cvičení s tanečními prcky, určuje tempo cviků a celou atmosféru lekce.

Při hodinách pracují hlavně ramena a paže - většina cviků je doprovázena ladným pohybem rukou. Z baletu si Port de Bras vzalo základy - dojde tedy například i na polodřep demi-pilé.

Hodin se však nemusí nikdo bát - žádná taneční průprava není potřeba, cviky zvládne každý.

Power yoga

Co je Power yoga?

Jedná se o cvičební styl, který využívá pozic z klasické yogy.Tyto pozice jsou plynule opakovány jedna za druhou s prvotním zaměřením na dech. Touto soustředěností při cvičení docílíte uvolnění a relaxace. Protáhnete a posílíte svaly celého těla. Cílem pravidelného cvičení POWER YOGY je navození harmonie těla a mysli. Zlepšuje flexibilní sílu, obnovuje přirozenou pohyblivost kloubu, vyrovnává skoliotické držení těla, zlepšuje hybnost a pružnost páteře. Zlepšuje průtok energií tělem, ovlivňuje peristaltiku, trávení, ovlivňuje vnitřní prostředí těla - orgány a vnitřní procesy. Dále jsou do celého systému promítnity různé metody strečinkové, fyzioterapeutické cviky atd.

POWER YOGA - není žádnou filosofií, není žádnou filosofickou cestou, ale jedná se o cvičební rozměr této sportovní aktivity, která má ovšem své základy opodstatněné v józe

POWER YOGA - neučí techniku dýchání, učí jen průběžně kontrolovat dech, učí průběžně v klidu dýchat, učí pracovat islou s tělem v rámci provádění pozic a dává rozměr mnoho novým poznatkům, které nemáme jindy možnost prožít. Je to cesta, která nekončí a která vám umožňuje stále ojevovat své prožívání, tělo, duši. rozvíjí psychyckou a fyzickou kondici současně. Někomu bude stačit "jen to cvičení", někdo se vydá dál a může poznávat sám sebe, může v sobě objevit dosud neobjevené. Ale vždy je to na vás, jakým způsobem k cvičení POWER YOGY přistoupíte.

Pro koho je cvičení určeno? Pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé. Pro ty z Vás, kteří mají sedavé zaměstnání a trpí bolestmi zad a krční páteře či astmatem.

DOPORUČENÍ: Alespoň hodinu před začátkem cvičení nejíst Jestliže nosíte brýle nebo kontaktní čočky, je vhodné je na cvičení odložit (ze zdravotních i praktických důvodů).

 

Step aerobic

Step aerobic je velmi účinná forma vytrvalostně silového aerobiku střední až vysoké intenzity zatížení. Zakládá se na vystupování na stupínek o výšce 15 - 30 cm vysoký. tato bedýnka může zvýšit intenzitu práce při cvičení oproti aerobiku až o 30%.

Při step aerobiku se opět nevyhneme jednoduchým krokovým variacím a choreografiím.

Pro první vyšlápnutí na bedýnku je důležité vědět pár informací: Na stepu máme vždy položenou celou plochu chodidla, našlapujeme přes patu, nohy máme v kolenech neustále mírně pokrčené a těžiště našeho těla je nachýleno vpřed.

Pokud máme jednou sladit pohyby rukou a nohou, věnujeme pozornost pouze dolní polovině - tedy práci nohou. V okamžiku zautomatizování pohybů dolních končetin se vám podaří připojit ruce snadněji.

Cvičení je zakončeno posilováním břišních svalů a strečinkem.

Žádný strach a s chutí do toho !

 

Tae - bo

Význam písmen TAEBO:

T - Total - totální odevzdání se všemu co dělám
A - Awarness - uvědomění si sama sebe a světa
E - Excellence - excelentní přístup ke všemu co člověk dělá
B - Body - tělo jako nástroj k absolutní změn
O - Obedience - otevřenost a oddanost vůči své vůli ke změně

TAE - BO je účinný sportovní systém, který nejenže redukuje tělesnou hmotnost a zvyšuje svalovou sílu, ale je i úžasným prostředkem, jak poznat, kde jsou vaše hranice.

TAE - BO jeho hodina je trénink pro všechny věkové i fyzické kategorie. Je jedno, do jaké míry trénink zvládnete. Jste na určité výkonnostní hranici, kterou budete postupně posouvat. Stačí přijít na trénink, najít si místo, připravit si pití, ručník a začít cvičit se sebou a pro sebe.

TAE - BO POŽÍVÁ POHYBY ODLIŠNÝCH BOJOVÝCH UMĚNÍ A PRVNÍ ŘADĚ JE TO SKUPINOVÉ CVIČENÍ BEZ KOMPLIKOVANÉ CHOREOGRAFIE PŘI HUDBĚ. Skrze trénink vytrvalosti, se relativně v krátké době zlepší funkce oběhového systému, schopnosti déle vydržet, vrátí vám pružnost a ohebnost těla, zmenší tukové zásoby a hlavně vás zbaví stresu a je jedno jak na tom jste a kolik máte let. Cílená technika vytrénuje vaše trupové (břišní a zádové) svalstvo a tím se stabilizuje vaše páteř. Ale i ramenní svaly, svaly paží, nohou a hýždí nepřijdou zkrátka. Jednoduše řečeno, je to komplexní systém, který postaví na nohy celé tělo.

CO vše umí  TAE - BO, zjistíte teprve tehdy, když se přijdete podívat a vyzkoušíte si ho.

 

Zdravotní cvičení

Bolí vás záda? Špatně se Vám ráno vstává z postele? Přijďte s tím něco udělat!!!!

Zdravotní a rehabilitační cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny. Obnovuje oslabené funkce, odlehčuje přetížení, posiluje slabé, uvolňuje ztuhlé a zapojuje nevyužité svaly, klouby a nervová vlákna, vše s pozitivním vlivem na ostatní systémy organismu. Zvyšuje radost z pohybu i z utužování vlastního zdraví.

S čím cvičíme

Cvičíme jak bez pomůcek, tak i s řadou zdravotního nářadí jako jsou overbally (malé míče), fitbally (velké míče), pomůcky SM systému (gumy), balančních ploch (bosu), tarabendy.

 

ZUMBA

Jak vznikla Zumba?
Alberto Beto Perez je tvůrčím duchem revolučního fitness programu jménem Zumba. Na Brazilské taneční akademii Marie Sanford vedl lekce stepu, funku, jazzu a moderního tance. Jednoho dne, když dorazil na lekci, se uvědomil, že svou tradiční hudbu na aerobic nechal doma. Zaimprovizoval a z batohu vytáhl několik oblíbených nahrávek latinsko-americké hudby. Vložil je do přehrávače a odučil svou první lekci Zumby. Netrvalo dlouho a už v roce 2001 jeho nový styl zaujal dva podnikatele - Alberta Perlmana a Alberta Aghionu. Tito tři muži založili společnost Zumba Fitness, LLC, světovou společnost vycházející z Betovy metody fitness cvičení. Zumba se tak začala šířit do celého světa a našla si miliony příznivců.

Co je Zumba?
Zumba je nový dynamický fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. Využívá základní kroky salsy, reggaetonu, merengue a cumbie (v pokročilejších hodinách se zapojí další prvky, např.břišních tanců či tanga). Zumba je založena na principu přerušovaného kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalou a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla.

Nemusíte se bát, že byste během lekce nestíhali!
Na hodinách se začíná nejprve s velmi jednoduchými sestavami, které se postupně doplňují o nové prvky, a zvládnout je může opravdu každý.

Co je cílem?
Zumba je zábava! Při hodině propotíte veškeré oblečení, spálíte až 500 kalorií a přitom budete zářit úsměvem od ucha k uchu. Při hodině si ani neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit jako na párty. Zumba je úžasná pro mysl, tělo i duši.

ZUMBA Kids - Zumba pro děti


Zumba Kids je Zumba speciálně pro děti - děvčata i chlapce ve věku od 4 - 12 let. Obsahuje prvky stylů jako je hip-hop, reggaeton a pop.¨
Vede děti k základním konceptům jako je koordinace, disciplína, sebevědomí a týmová spolupráce. Navíc se u Zumba Kids děti skvěle baví!

 

 
 

Ivan Rudzinskyj, Závodu Míru 1888, 53002 Pardubice, IČ: 11134488, DIČ: CZ5406101129

 

PARTNEŘI CENTRA: